În Ploiești, la Palatul Culturii, Sala Coloanelor, AJOFM Prahova a organizat un târg dfe orientare in carieră pentru tineri și nu numai. Am fost invitați să participăm și m-am bucurat să pot impărtăși celor prezenți din tainele meseriei de bucătar. Am incercat să transmit tuturor celor cu care am avut plăcerea de a sta de vorbă ce inseamnă astăzi să te supui rigorilor gastronomice pe care orice restaurant respecatbil le cere.
Dar la standul nostru, al Restaurantului Bulevard Ploiești, am organizat și un minicentru de informare cu privire la proiectul pe care incercăm să il dezvoltăm – SĂPTĂMÂNA VERDE – DE VORBĂ CU AROMELE
Acest concept se vrea o colaborare intre noi și reprezentanți ai diferitelor instituții de învățământ pentru perioadele in care Ministerul Educației a implementat Săptămâna Verde
Toate detaliile proiectului nostru sunt afișate in prezentarea de mai jos.

I-am prezntat proiectul nostru și ministrului muncii și solidarității sociale Marius Budăi, care a vizitat târgul organizat de AJOFM Prahova oprindu-se și la standul nostru.
